Skip to main content
ویژگی-تیم-توسعه-دهنده-اپلیکیشن
21 Jun 2019 10:22 AM

نکاتی درباره ویژگی های تیم توسعه دهنده اپلیکیشن

 

اپلیکیشن های موبایل صرف نظر از تعداد مشتریان، بخش جدایی ناپذیری از هر کسب و کاری محسوب می شوند.
درحالیکه موبایل جذابیت های جدیدی برای کسب و کار شما ارائه می دهد، یک روش آسان برای تعامل با مشتریان نیز می باشد.
اپلیکیشن های موبایل محیطی فراهم می کنند تا بتوانید انواع کارهای مختلف را انجام دهید، از تبلیغ کردن محصولات گرفته تا درآمدزایی از روش های تبلیغات درون برنامه ای تا ارائه تخفیف های متنوع.
بنابراین ایجاد اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارهای مختلف مفید می باشد، بخصوص اگر کسب و کار کوچکی داشته باشید و علاقه مند به افزایش مشتریان از طریق موبایل باشید

در این مقاله از ثروت همراه به برخی از نکات کاربردی ساخت اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارهای کوچک، اشاره می کنیم.

 

 موبایل جزو کالاهای اساسی شده است

موبایل دیگر یک کالای لوکس که در دسترس قشر خاصی از مردم باشد نیست و در حال حاضر به یک ضرورت برای کاربران، توسعه دهندگان و کسب و کارها تبدیل شده است. کاربرانی که زمانی از مرورگرها در کامپیوترهای رومیزی خود استفاده میکردند اکنون با گوشی های هوشمند خود به اینترنت متصل میشوند. هر چیزی که شامل گزینه پرداخت باشد، به موبایل مرتبط می شود.

بنابراین بایستی با آخرین تغییرات زمان و فناوری های تلفن همراه سازگار شوید. صرفا استخدام فردی به منظور ساخت اپلیکیشن برای کسب و کارتان کافی نیست، شما به یک تیم ای تی نیاز دارید تا در زمینه موبایل تبحر داشته باشند و به جنبه های توسعه اپلیکیشن موبایل آشنا باشند از جمله توسعه استراتژی موثر موبایل و تبلیغات اپلیکیشن و … .

 

تیم توسعه داخلی و برون سپاری

درحالیکه برخی از شرکت ها ترجیح می دهند که تیم توسعه داخلی برای موبایل داشته باشند، ممکن است به صلاحتان باشد تا برای ساخت اپلیکیشن موبایل خودتان، اقدام به برون سپاری کنید. اغلب مواقع، تیم های داخلی شرکت ها به اندازه کافی با تجربه نیستند تا با تمامی مشکلات مربوط به اپلیکیشن ها دست و پنجه نرم کنند. همکاری با گروهی حرفه ای، شما را نسبت به تمامی نگرانی های مربوط به توسعه اپلیکیشن تان آسوده خاطر می کند.

البته استخدام یک توسعه دهنده فریلنسر موبایل از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است و نتایج مطلوبی در کوتاه مدت دارد. استخدام یک توسعه دهنده محلی، این اطمینان را به شما می دهد که وی در همه حال در دسترستان است.

 


مذاکره با تیمتان

مطمئن شوید که درباره تمامی جنبه های اپلیکیشن صحبت کرده اید و پیش از اینکه ساخت اپلیکیشن را آغاز کنید درباره تمامی جزئیات آن برنامه ریزی کرده اید. سعی کنید همه کارهای اضافی یا غیر ضروری را حذف کنید، بعضی از آنها احتمالا در به روز رسانی های آینده اضافه می شوند. مطمئن شوید که اولین نسخه از اپلیکیشن شما به اندازه کافی ساده است و باعث سردرگمی کاربرها نمی شود.

هنگامی که اپلیکیشن شما ایجاد شد، قدم بعدی تست مشکلات و خطاهای آن است. اپلیکیشن خود را تنها زمانی که خودتان از آن احساس رضایت کردید منتشر کنید.

 


ایجاد سایت ریسپانسیو

در مواردی که هنوز آمادگی توسعه اپلیکیشنِ متناسب با کسب و کارتان را ندارید، می توانید به جایگزین بهتر دیگری فکر کنید، مانند ساخت سایت ریسپانسیو برای نمایش محصولات و خدماتتان. بایستی دقت کنید که این نوع وبسایت ها برای نمایش در دیوایس های مختلف به خوبی سازگار شده باشند.

مطمئن شوید که تیم داخلی شما به اندازه کافی صلاحیت راه اندازی نسخه موبایلی سایت شما را دارد. برنامه های کاربردی که خواستار سازگاری وب سایتتان با تلفن همراه خود هستید و همچنین جنبه های مرتبط با گرافیک و رابط کاربری مهم مد نظر خود را با طراحان گرافیک و توسعه دهندگان سایت خود مورد بحث قرار دهید.
هنگامی که کل طرح را یکجا داشته باشید، می توانید پیش بروید و یک توسعه دهنده وب یا تیم توسعه دهنده را برای ساخت اپلیکیشن خودتان بکار بگیرید. در غیر این صورت هم خودتان سردرگم خواهید شد و هم هزینه و زمان زیاد را صرف پیاده سازی سایتتان خواهید کرد و چه بسا اگر تیم توسعه دهنده ای برای برون سپاری کارتان انتخاب کرده باشید را از دست بدهید.
اما از یاد نبرید که ریسپانسیو سازی یکی از راه های مقرون به صرفه جهت ورود به دنیای دیوایس های موبایلی می باشد. البته دردسرها و محدودیت های خود را نیز دارد.

 

برای استخدام تیم توسعه اپلیکیشن باید تحقیقات مفصلی انجام دهید. از مخاطبان کسب و کارتان سوال کنید یا از فوروم های آنلاین بازدید کنید و جواب سوال های خود را در آنجا جست و جو کنید. پس از انتخاب تیم توسعه دهنده مناسب، گام های ذکر شده در بالا را دنبال کنید تا مطمئن شوید روند توسعه اپلیکیشن شما به درستی و بدون مشکل پیش می رود.

 

نظرات شما