Skip to main content
استراتژی درآمد زایی با اپلیکیشن
15 Oct 2018 6:24 PM

استراتژی های کسب و کار استارت آپ های موفق و استراتژی درآمد زایی با اپلیکیشن


در توضیح استراتژی درآمد زایی با اپلیکیشن باید بدانیم هر صاحب اپلیکیشن ممکن است در ابتدا نه ولی بعد ها هدفی برای دستیابی داشته باشد: درآمد زایی. پول زیاد. ما درباره اینستاگرام صحبت می کنیم، اسنپ چت(گروهی که آن را ایجاد کردند و هم اکنون ارزش بیش از ۴ میلیادر دلار آمریکایی دارند) یا درآمد از نوع اوبر. بله، دستیابی به آن ممکن است- با درآمد پیش بینی شده اپلیکیشن به ۱۸۹ میلیارد، می توانید مقداری مشخص از آن را برای خودتان کنار بگذارید. بهترین استراتژی درآمد زایی برای اپلیکیشن خود را انتخاب کنید و یقین داشته باشید که در مسیر مستقیم برای میلیاردر شدن از طریق اپلیکیشن قرار گرفته اید.

 

"بهترین" به چه معناست؟


به عوامل مختلفی از جمله هدف اصلی اپلیکیشن شما بستگی دارد، مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند یا کدام پلتفرم را برای توسعه اپلیکیشن خود انتخاب می کنید. برای اطمینان یافتن از کامل ترین استراتژی درآمد زایی مناسب برای اپلیکیشن شما، ۷ مورد از ایده استارت آپ های موفق را مورد بررسی قرار دادیم که با شما به اشتراک میگذاریم. نتایج دریافتی بسیار شگفت انگیز بود. این نکات را به دقت مطالعه کنید از کجا معلوم شاید شما ایده ای برای اجرایی کردن اپلیکیشن خود پیدا کردید که به کسب و کار شما رونق ببخشد.

 

۱. اپلیکیشن خود را کاربردی کنید.


در بازارهای رقابتی اپلیکیشن موبایل، اگر اپلیکیشن شما غیر قابل استفاده و غیر کاربردی باشد هیچ راهی برای دستیابی به موفقیت ندارید. اگر تلاش می کنید تا ارزشی برای کاربران خود به عنوان یک کارآفرین ایجاد کنید، توجه کنید تا اپلیکیشن شما حس فروش کالایی را به کاربران القاء نکند. بنابراین درباره آن با دقت بیاندیشید: اپلیکیشن من چه چیزی برای ارائه دارد که مردم مشتاق پرداخت برای آن هستند. نیازی نیست که حتما اپلیکیشن شما پیشگامانه باشد- فقط کافی است که متناسب با نیازهای کاربران باشد.


یک مثال از اپلیکیشن های معتبر یک اپلیکیشن موبایل به نام Badger Map است-  مسیریابی برای فروش. استیون بنسون، موسس و مدیر عامل این اپلیکیشن اینگونه آن را شرح می دهد.

 

Badger داده های فروش را تصویرسازی می کند، مسیرهای روزانه را بهینه می کند، و گزارش های ملاقات را تولید می کند- تخفیف ۲۰٪ برای کاربران ارائه می کند و به طور متوسط ۲۵٪  باعث افزایش فروش می شود. می خواهیم زمینه ای ایجاد کنیم تا با در نظر گرفتن مشغله های کاری و هوشمندسازی آن ها، زندگی بهتری برای مردم فراهم کنیم، بنابراین مردم بتوانند بر کارهایی که بیشترین اولویت را برای آن ها دارد تمرکز کنند- فروش بیشتر، معاملات بیشتر.
-استیون بنسون، مدیر اجرایی


اعداد و ارقام به طور واضح نشان می دهند که در صورت استفاده از اپلیکیشن ها کیفیت زندگی شما بهبود خواهد یافت. به همین دلیل است که مردم به دنبال اپلیکیشن هایی با ارزش پایدار در دریای بی کران اپلیکیشن ها هستند.

شما می دانید مردم واقعا عاشق چه هستند؟ هنگامی که شخص دیگری مشکلات آن ها را حل کند. آماده پرداخت هزینه های گزاف برای حل مشکلات خود هستند! حدس می زنید که صاحبان Pavemint این موضوع را می دانستند، هدف اصلی اپلیکیشن ها به طور مستقیم به مشکلات عظیمی مرتبط می شد،‌ که بسیاری از شهروندان لس آنجلس هر روز با آن درگیر بودند.


مشکل پارکینگ در لس آنجلس به این دلیل که اکثریت نقاط پارک ۱۸.۶ میلیون نقطه به طور خصوصی، مسکونی یا تجاری هستند که در دسترس عموم قرار نگرفته اند- اینجاست که Pavemint وارد عمل می شود. پلتفرم های همتا به همتا وب و پلتفرم های بر پایه موبایل به شهروندان و صاحبان کسب و کارها (میزبان) اجازه می دهد تا فضای خالی پارکینگ خود را به دیگر کاربرانی که نیاز به پارک دارند(مهمان) اجاره دهند. اپلیکیشن این امکان را فراهم می کند تا قیمت ها را سریعا مقایسه کند و بررسی ها را مطالعه کند و فاصله تا آخرین مهمان را محاسبه کند بنابراین آن ها می توانند نقطه کامل را پیدا کنند، درحالیکه با این کار به درآمدزایی میزبان ها نیز کمک می شود. برخی از میزبان ها به درآمد خود از پارکینگ  ۱۰۰دلار در هفته اضافه می کنند.
-سارا زورل، مدیر بخش برند


برای خلاصه کردن این بخش و ایجاد ذهنیت در شما: اپلیکیشن شما مجبور به پاسخگویی به نیازهای معقول مشتریان است، که می تواند شامل بسیاری چیزها باشد: ذخیره زمان، پول یا داشتن دسترسی به چیزی، که برای آن ها دشوار خواهد بود. اگر آن چیز را پیدا کنید اپلیکیشن شما به سرعت پولساز خواهد شد.

 

۲.با وسواس بسیار مخاطبان هدف خود را انتخاب کنید و پاسخگوی نیازهای آن ها باشید


همانطور که می دانید ( یا حداقل فکر می کنید که می دانید) اپلیکیشن شما ارزش واقعی خلق میکند، برای ایده های شما اعتبار سنجی می کند. این به چه معناست؟ افرادی را پیدا کنید که اپلیکیشن شما آن ها را تشویق به استفاده کند. و هنگامی که کاربرانی داشته باشید به دقت رفتار های آن ها را آنالیز کنید و به اصطلاح به آن ها گوش دهید. استراتژی کسب درآمد به میزان زیادی به عادت ها و آرزوهای مخاطبان هدف شما بستگی دارد. به چند مثال توجه کنید.


ویژگی های اپلیکیشن موبایل 2minutes2post  شامل داده های آخرین عملکرد در مسابقات سوارکاری و پردازش دوبرابر الگوریتم ها می شود. استراتژی درآمد زایی به دلیل واکنش غیر منتظره ای که در بازار  اپلیکیشن ها ایجاد شد، به طور کامل تغییر کردند.


 استراتژی درآمدزایی ما از فروش نرم افزارهای تحلیلی به فروش الگوریتم خروجی تغییر پیدا کرد. کاربران به جای مشاهده نمودارهای فانتزی و گراف ها، بیشتر به خروجی سیستم های امتیازدهی علاقه مند هستند. اپلیکیشن موبایلی ما مجددا طراحی شده تا خروجی سیستم امتیازدهی را به فروش برساند.
-پت سولانو، مدیر بخش امنیت اطلاعات


نکته ای که  می توان از مثال پت متوجه شد: در ابتدا هیچ اشتباهی در تفسیر نادرست نیازهای مخاطبان هدف وجود ندارد. می توانید این اشتباهات را تصحیح کنید از دید مشتری نگاه کنید، مانند کاری که صاحبان Snapshop Camera انجام دادند.

هدف این اپلیکیشن، عکاسی آسان از محصولات است. همانطور که صاحب آن دیوید گریگویر ادعا می کند زمان عکاسی از ۱۵ دقیقه به ۱ دقیقه کاهش پیدا کرده است! با این حال او به اندازه کافی شجاع بود که پذیرفت فروش یک عکس در اپلیکیشن خود با هزینه ۲ دلار ایده خوبی نیست.


 بله، هنگامی که اپلیکیشن را راه اندازی می کردم استراتژی های کسب درآمد داشتم ( که ما هم اکنون به دنبال آن هستیم). با این حال متوجه شدم که ایده خوبی نیست و می توان آن را تغییر داد. تمایلی برای فروش بسته های ماهانه نداشتم و در اصل به این فکر می کردم که ترجیح مشتری ها پرداخت به اندازه مصرف هست، اما این استراتژی برای استارت آپ ها پایدار نیست. من به کلی اشتباه می کردم.
-دیوید گریگویر، مدیر بخش اجرایی


بنابراین به یاد داشته باشید هیچگاه یک دنده نباشید. اگر آشکارا می بینید که استراتژی درآمدزایی شما برای مخاطبان هدف پاسخگو نیست، آن را تغییر دهید. می توانم تضمین کنم که می توانید از پس آن بربیایید.

 

استراتژی درآمد زایی با اپلیکیشن| قسمت دوم

نظرات شما