Skip to main content
کسب-درآمد-از-اپلیکیشن-بازی
27 Jun 2019 12:12 PM

توسعه اپلیکیشن بازی به خودی خود کار بزرگی است. در ابتدا باید بر روی ایده داستان بازی فکر کنید تا از این طریق بتوانید کاربرانتان را مدت طولانی تری درگیر کند، یک نقشه و گیم پلن برای بازی خود طراحی کنید، رابط کاربری طراحی کنید، پلتفرم مناسب بازی خود را انتخاب کنید و به همین ترتیب ادامه دهید. زمانی که اپلیکیشن شما نهایتا توسط فروشگاه انتخابی تان پذیرفته شد، قدم بعدی شما تمرکز بر کسب درآمد از طریق استراتژی درآمدزایی اپلیکیشن هاست. چطور می توانیم به سود رضایت بخشی از طریق اپلیکیشن بازی برسیم؟!

 

۱. برای کاربران توسعه دهید.

هنگام طراحی اپلیکیشن بازی کاربران را در نظر بگیرید. اگر اپلیکیشن شما جذاب و سرگرم کننده باشد، خود به خود مورد توجه و پسند کاربرانتان واقع خواهد شد. رقابت ها روز به روز افزایش می یابد، و این مسئله درباره اپلیکیشن های بازی نیز صادق است. تعداد اپلیکیشن ها روزانه رشد می کنند و هرکسی می تواند اپلیکیشن دلخواه خود را در هر نوع و دسته بندی  در فروشگاه های اپلیکیشن پیدا کند.

بنابراین باید به ایده بازی که کاربرانتان را درگیر کند فکر کنید و باعث تشویق آن ها به ادامه بازی شوید. زمانی که اپلیکیشن شما وایرال و همه گیر شود، مشتریان بسیاری جذب خواهد کرد و شانس درآمدزایی شما افزایش می یابد.

 

۲. برای کاربرانتان ایده منحصر به فردی ارائه دهید.

اپلیکیشن خود را به طور منظم اپدیت کنید و در هر اپدیت، ایده جدیدی را چاشنی اپلیکیشن خود کنید. با انجام این کار مطمئن شوید که آن ها برای همیشه به دنبال اپلیکیشن شما خواهند بود تا چیزهای نو ببینند و هرگز از استفاده از اپلیکیشن شما خسته نخواهند شد. ارائه گزینه های اضافی برای سفارشی سازی به کاربران، فاش کردن پاداش های کوچک برای اشتراک اطلاعات درباره اپلیکیشن شما در میان دوستان و … می تواند ایده خوبی باشد.

 

۳. با مدل رایگان اپلیکیشن کار کنید.

درحالیکه بیشتر کاربران اپلیکیشن ترجیح می دهند اپلیکیشن های بازی را به طور رایگان دانلود کرده و بازی کنند، برای برخی دیگر از کاربران قدیمی (پیشرفته) اهمیتی ندارد که برای ویژگی های پولی هزینه پرداخت کنند. می توانید یک نسخه رایگان هیجان انگیز از اپلیکیشن ابتدایی خود ارائه کنید و سپس کاربرانتان را برای دستیابی به مراحل پیشرفته تر در طی بازی مجبور به شارژ حساب کنید.

مطمئن شوید که مراحل پولی شما ویژگی ها و ابزارهای جالبی به کاربر ارائه می کند. همچنین، مزایای پرداخت هزینه برای کل اپلیکیشن را نیز ذکر کنید، این راهکار کاربران شما را برای خرید اپلیکیشن وسوسه می کند.

 

۴. شامل خریدهای درون برنامه ای باشد.

وجود خریدهای درون برنامه ای و تبلیغات درون اپلیکیشن ها به شما کمک می کند تا درآمد مضاعف از طریق جریان های درآمدی ایجاد کنید. ارائه محتوای تبلیغاتی مرتبط با کاربران شانس خرید محصول هنگام کار با اپلیکیشن شما را افزایش می دهد.
درحالیکه از خریدهای درون برنامه ای استفاده می کنید، مطمئن شوید که کاربران خود را با انبوهی از پیام ها کلافه نمی کنید. این کار به ضرر شماست و باعث دلسرد شدن کاربرانتان برای استفاده از اپلیکیشن شما می شود. کاری کنید تا به تعادل مناسبی با این جنبه از درآمدزایی برسید.

 

۵. برای اپلیکیشن خود کراس مارکتینگ انجام دهید.

می توانید با دیگر توسعه دهندگان بازی ارتباط برقرار کنید تا اپلیکیشن خود را با آن ها نیز شریک شوید. این کار مشابه برنامه تعویض است که می توانید اطلاعات اپلیکیشن خود را درون اپلیکیشن آن ها بگنجانید، و ان ها نیز همین کار را درون اپلیکیشن شما انجام می دهند.

 

۶. بازی های با پول واقعی را امتحان کنید.

تا جایی که ممکن است، بازی های با پول واقعی را امتحان کنید. البته، ممکن است این روش در همه جای دنیا مجاز نباشد، با این حال این روش بازار گسترده ای در کشور هایی که مشکل قانونی با این موضوع ندارند ایجاد کرده است. بازی با پول واقعی با مسائل مربوط به نظارت و اجرای قانونی مواجه می شود، اما بدون شک منبع درآمد خوبی در کشور هایی است که این قانون پذیرفته شده است. انگلیس در حال حاضر بزرگترین بازار برای بازی با پول واقعی (RMG) است.

 

۷. از تحلیل ها برای درک مشتریانتان استفاده کنید.

از داده های تحلیلی برای فهم بهتر رفتار کاربران استفاده کنید. با این کار متوجه می شوید که کاربرانتان دقیقا از اپلیکیشن شما چه می خواهند. تحلیل مراحل بازی های انجام گرفته توسط مخاطبانتان به شما کمک می کند تا پاسخگوی نیازها و خواسته های آن ها باشید. این کار به شما کمک می کند تا تجربه کاربری خود را افزایش دهید، درنتیجه آن ها را تشویق می کند تا به شما وفادار بمانند.

 

۸. در مرکز توجه مردم باقی بمانید.

نهایتا، مطمئن شوید که همیشه در معرض توجه مردم هستید، اپلیکیشن خود را به کاربران بالقوه بیشتری نمایش دهید. اپلیکیشن خود را در تمامی شبکه های اجتماعی مهم تبلیغ کنید و سعی کنید در هر مرحله از اپدیت اپلیکیشن خود انگیزه ای برای مخاطبان ایجاد کنید. به یاد داشته باشید، حفظ علاقه کاربر یک راه مطمئن برای افزایش رتبه بندی اپلیکیشن شماست، در نتیجه شانس کسب درآمد از اپلیکیشن را افزایش می دهد.

 

 

نظرات شما