Skip to main content
کسبوکارتان-را-مانند-میلیاردرها-طراحی-کنید
13 Jun 2019 12:16 PM

کسب و کارتان را مانند میلیاردرها طراحی کنید

 

قدم اول کسب و کارتان را محکم بردارید

داشتن ایده های بزرگ و میلیاردی عاملی برای شروع قدرتمند و حتی لذت بدن از مسیر رسیدن به هدف می باشد. اما نباید فراموش کرد که مسیر رسیدن به اهداف کسب و کاری، چندان هم هموار نیست و در بین مسیر با موانع متفاوتی برخورد خواهیم کرد. بنابراین بایستی هرقدر که میتوانید قدم اول کسب و کارتان را محکم و با اطمینان بردارید.
برای ارزش گذاری ایده ها، بازار، محصول و پایه های مدل کسب و کارتان یک برنامه عملی طراحی کنید. برنامه کسب و کارتان را بچینید و آن را با تحقیقات و افکار خلاقانه تقویت کنید.

این شروع شرکت شماست.

قدم-اول-کسب-کار

 

چه قدر به ایده خود علاقه مند هستید؟

در مقاله های ثروت همراه، برخی تاکتیک ها و استراتژی های رایج کارآفرینان بزرگ را؛ به خصوص در این موج نفس گیر از تکنولوژی های موبایلی، به شما ارائه می دهیم.

مهمترین سوالاتی که می توانید به عنوان یک کارآفرین از خودتان بپرسید این است که برای رسیدن به هدف کسب و کار خود چه کاری می کنید؟ همه آرزوی موفقیت در سر دارند، همه به دنبال میلیاردر شدن هستند، همه خواهان احترام از موفقیت های خود هستند. اما کسی تمایل به کار ۸۰ ساعته در هفته ندارد.

 

موضوع تنها یک اپ ساده نیست بلکه یک کسب و کار است.

یکی از اولین سوالاتی که باید از خودتان بپرسید این است که اپلیکیشن من چه مقدار درآمدزایی خواهد داشت؟ درک پتانسیل های مدل کسب و کار، کلید موفقیت شماست. اپلیکیشن های میلیاردی از جمله واتساپ، اوبر و اسکوئر و بازی هایی از جمله کندی کراش و انگری بردز و کلش آف کلنز و دیگر شرکت های قدرتمند از روز اول به درآمدزایی رسیده اند، بیشترین ارزش را ایجاد کرده اند و سرنوشتشان را خودشان رقم زده اند.

دیگر در سال ۲۰۰۰ زندگی نمی کنیم، دوره ای که کاربران و ترافیک مهم بود و درآمدزایی اهمیت چندانی نداشت.

 در حالی که توسعه اپلیکیشن با کاربر فراوان و بدون درآمد، قطعا استراتژی مورد پسند شما نیست. سیر تکاملی از یک میلیون به ۱۰ میلیون و سپس ۱۰۰ میلیون، همان مدل کسب و کاریست که انتظارش را می کشید. برخی از اپلیکیشن ها نه تنها سازگاری و مطابقت موفقی دارند، بلکه به عنوان الگوهای موفقی معرفی می شوند که سازگاری سریعتری نسبت به رقیبان خود دارند.

امروزه انتظارات از اپلیکیشن ها افزایش یافته و توسعه دهندگان توقع دارند اپلیکیشن آن ها از همان روز اول به درآمدزایی برسد. چرا؟ اصلی ترین دلیل آن، ساده تر شدن روند این کار است. علاوه بر اینکه ارائه دهندگان خدمات توسط فروشگاه اپل و گوگل به کاربران شما اجازه می دهد تا با یک ضربه ساده از حساب های گوگل و آیتونز خود خرید کنند، روش های دیگری برای درآمدزایی نیز وجود دارد. از جمله قدرتمندترین آن ها عبارتند از:

درآمدزایی-اپلیکیشن

 

۵ مدل اصلی کسب و کار

بهترین راه، تمرکز بر مدل های کسب و کار برتر است: بر اپلیکیشن های موفق و میلیاردی موجود و شرکت های اینترنتی تمرکز کنید و مدل هایی که قصد الگو برداری و استفاده از آن ها را دارید بررسی کنید. تا سال ۲۰۰۴ بیش از ۴۰ شرکت وجود داشت که ۱میلیارد یا بیشتر ارزش گذاری شده بود.

در ذیل ۵ مدل کسب و کاری را بررسی می کنیم که به درآمدهای میلیاردی رسیده اند. شرکت هایی که نام آن ها ذکر شده، ارزش گذاری ۱ میلیاردی یا بیشتر دارند.

۱. بازی سازی: اپلیکیشن اپل استور و گوگل پلی، سکوی رشد و درآمدزایی بسیاری از اپلیکیشن ها بوده اند. از پرداخت بر هر دانلود تا اشتراک ها، یک نوع مدل کسب و کار فوق العاده است که به خوبی جوابگوست، مخصوصا برای اپلیکیشن های بازی. انگری بردز، کلش آف کلنز و کندی کراش در این دسته قرار می گیرند.

کلش-آف-کلنز

۲. بازار و تجارت الکترونیک: برای سادگی بیشتر، بازار و تجارت الکترونیک را به یک مفهوم به کار می بریم، درحالیکه تفاوت گسترده بین این دو مفهوم از نظر درآمدزایی وجود دارد و تامین هزینه ی مبادلات کالاها و خدمات از طریق کارت اعتباری (یا سایر روش های پرداخت مانند پی پال) روشی نسبتا استاندارد است. شرکت های بزرگ از جمله uber، square و همچنین آمازون و ebay نیز در این دسته قرار می گیرند.


۳. مخاطب مصرف کننده و تبلیغات: جذب مخاطب یک استراتژی بسیار ارزشمند است، گرچه کار مشکلی است. شرکت های بسیار بزرگ از این مدل استفاده می کنند و روز به روز بزرگتر، سریعتر و قدرتمند تر از پیش می شوند. اسنپ چت و اینستاگرام در این گروه قرار می گیرند. فیلیپ بورد یک بازار تبلیغاتی بزرگ را مورد هدف قرار داده و در این کار موفق شده است. این شرکت ها همچنین پلتفرم تبلیغاتی خود را نیز توسعه می دهند (فیلیپ بورد) یا به دنبال خرید و کسب درآمد از پلتفرم های توسعه داده شده هستند (کاری که فیسبوک با اینستاگرام انجام داد).

 

۴. نرم افزار به عنوان سرویس(SaaS): در این مدل، مشتریان برای نرم افزارها یا سرویس های ابری هزینه می پردازند. واتساب اولین شرکت موبایلی با این مدل است و سالانه هزینه ای به مقدار ۰.۹۹ دلار برای اشتراک توسط درگاه های اپ استور در نظر گرفته است، گرچه مدل کسب و کارش چندین بار تغییر یافته است. تعدادی از شرکت ها، موبایل محور نیستند ولی از اپلیکیشن ها استفاده می کنند از جمله evernote (اپلیکیشن نوت برداری) و دراپ باکس در این مدل کسب و کاری جای می گیرند. به این ترتیب آنها از طریق کانال های پرداخت اپلیکیشن فروشگاه یا از طریق کارت اعتباری هزینه هایی دریافت می کنند.

 

۵. سرمایه گذاری: در این مدل، شرکت های بزرگ هزینه ای برای راه حل های نرم افزاری می پردازند. در بسیاری از موارد این مدل جزئی از SaaS محسوب می شود. تا به حال هیچ شرکت موبایل محوری که بتواند با این مدل کسب و کار مطابقت داشته باشد مشاهده نشده است، اما شرکت های اینترنتی ۱۰ میلیاردی از سال ۲۰۰۴ در این دسته قرار گرفته اند، از جمله Workday (ابزار مدیریتی منابع انسانی بر اساس تقاضا)، FireEye (شرکت امنیتی) و شرکت های کلان داده ای مانند Splunk, Palantir و Tableau software.

اجرای مدل کسب و کاری قدرتمند، به سختی پرتاب موشک نیست. تمامی ۵ مدل کسب و کار، ثمره شرکت های اینترنتی و اپلیکیشن های با رشد سریع است؛ سودهای عالی ارائه می دهند و همگی فهم ساده ای دارند.

خبر خوب اینکه عملی کردن هر یک از این مدل های کسب و کار، آسانتر شده و افراد بسیاری راه عملی کردن این مدل ها را متوجه هستند.

 

نظرات شما