Skip to main content
چطور-از-اپلیکیشن-کسب-درآمد-کنیم
22 Jun 2019 4:00 PM

نکاتی درباره کسب درآمد از اپلیکیشن

 

مطمئناً می دانید که بی نهایت اپلیکیشن در بازار وجود دارد که با یکدیگر رقابت می کنند. اما با این وجود، شما نیز می توانید در این رقابت ها پیروز شوید و مهتر اینکه، از فروش اپلیکیشن خود کسب درآمد کنید.

با اینکه بازار اپلیکیشن ها در نگاه اول استرس زا و ترسناک به نظر می رسد، اگر توسعه دهندگان از قواعد و قوانین خاصی پیروی کنند، می توانند نقطه امنی برای اپلیکیشن های خود برآورد کنند.

اگر توسعه دهندگان بدانند که چگونه در این بازار پر رقیب حرکت کنند، حتی میتوانند از اپلیکیشن های ساده و ابتدایی خود نیز درآمد کسب کنند. در این مقاله از ثروت همراه روش های کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل را با شما در میان خواهیم گذاشت.

 

اپلیکیشن نوآورانه ایجاد کنید

در بازاری که هر نوع اپلیکیشن موبایلی یافت می شود، شما به عنوان یک توسعه دهنده باید ابتدا بر روی تایید اپلیکیشن خود تمرکز کنید. اول از همه اطمینان حاصل کنید پیش از اینکه اپلیکیشن خود را به اپ استور خاصی ارائه دهید، تمامی قوانین و شرایط آن اپ استور را با دقت مطالعه کرده باشید. توسعه اپلیکیشن نوآورانه، کاربردی و جذاب، شانس تایید شما را افزایش می دهد.

نکته: قبل از ارسال اپلیکیشن، آن را تست کنید. اگر نکته ای از قلم بیفتد، حتی اگر مشکل کوچکی وجود داشته باشد، ممکن است باعث عدم تایید اپلیکیشن شما شود.

 

تبلیغات اپلیکیشن

پس از اینکه فرایند تایید انجام شد، نوبت آن است که مشتریان اپلیکیشن شما را دانلود کنند. بسیاری از فروشگاه های اپلیکیشن، اپلیکیشن های جدید را روزانه بررسی می کنند، بنابراین شانس شما برای نمایش در این بازه زمانی خوب است. اما برای جذب کاربران بالقوه و توجه آن ها به اپلیکیشن شما، باید مطمئن شوید که اپلیکیشن شما از کیفیت بالایی برخوردار است و همچنین زمان کافی برای تبلیغ اپلیکیشن خود در نظر بگیرید. ارائه ظاهر خوب و نمایش اپلیکیشن بی عیب و نقص شانس فروش شما را افزایش می دهد.

نکته: حتی ممکن است به یک طراح و برنامه نویس نیاز داشته باشید تا بر روی طراحی و UI اپلیکیشن شما کار کند. اپلیکیشن خود را برای کسب و کارتان گسترش دهید.

آیا بازاریابی گوشه ای را برای کسب و کار خود اجرایی کرده اید؟ حتما امتحان کنید! می توانید اپلیکیشن موبایلی ایجاد کنید که باعث توسعه کسب و کار شما شود و به این طریق کسب و کار خود را به دنیا نشان دهید. به طور مثال، اگر مشاور املاک دارید، می توانید یک اپلیکیشن برپایه لوکیشن ایجاد کنید تا  مردم را به فکر خرید خانه یا اجاره در آن منطقه بیاندازد. هنگامی که در این سرمایه گذاری موفق شوید، ناخودآگاه به سمت تبلیغات موبایلی سوق پیدا خواهید کرد.

 

برای اپلیکیشن، اندازه مهم نیست

این یک حقیقت است که بسیاری از اپلیکیشن های موفق، بزرگ و پیچیده هستند. اما نیاز نیست تا اپلیکیشن های پیچیده توسعه دهید تا در بازار موفق شوید. حتی یک اپلیکیشن ساده هم می تواند موفق باشد. اپلیکیشن های کوچک و سبک نیازمند سرمایه گذاری کمتری هستند و زمان و تلاش کمتری برای طراحی نیاز دارند. معمولا استفاده از آن ها ساده است و می توانید آن را با حداقل تلاش به بازار عرضه کنید.

نکته: یک اپلیکیشن ساده با گرافیک خوب معمولا نتایج بسیار بالایی در بازار اپلیکیشن ها دارد. اپلیکیشن های ساده بازی به دلایل بسیاری محبوب هستند.

 

برای اپلیکیشن خود هدف قابل اندازه گیری مشخص کنید

داشتن یک هدف مشخص برای اپلیکیشن لازمه موفقیت در بازار پر رقابت امروزی است. هدف گذاری کنید تا به ۲۵ اپلیکیشن برتر تبدیل شوید. اگر قصد دارید به آن نقطه برسید، از گام های کوچک شروع کنید. برای اپلیکیشن خود مخاطب جذب کنید و سعی کنید با دیگران درباره آن ها صحبت کنید.

 

در یک مسابقه یا رویداد شرکت کنید

شرکت در مسابقات برنامه نویسی به اپلیکیشن شما یک فرصت معرفی شدن سریع می دهد. اگر در این مسابقات موفق شوید این شانس را دارید که از اپلیکیشن خود کسب درآمد کنید. این مسابقات معمولا توسط افراد بزرگ برگزار می شوند، بنابراین اپلیکیشن شما در بازار جایگاه مناسبی پیدا خواهد کرد.

 

نکات بیشتر برای کسب درآمد از طریق اپلیکیشن

۱. یک همهمه رسانه ای برای اپلیکیشن خود ایجاد کنید. وب سایت ایجاد کنید و خود را برای تبلیغات بیشتر در شبکه های اجتماعی مطرح کنید.

۲. با استراتژی های بازاریابی آشنا شوید، از جمله نحوه انتشار خبر، کلیپ های تصویری و ویدئویی و تمامی اطلاعات مرتبط.

۳. اگر اپلیکیشن آماده دارید، آن را متناسب با سلیقه مشتریانتان طراحی کنید، که بتوانند اطلاعات بیشتری از شما کسب کنند.

۴. رابطه دوطرفه با شرکت های دیگر برای منافع مشترک ایجاد کنید.

۵. در فروم ها فعال باشید و با اطرافیانتان تعامل کنید. هرگز نمیدانید چه کسی فردا به مشتری بالقوه شما تبدیل خواهد شد.

 

 

نظرات شما