Skip to main content
نقشه راه برای توسعه دهندگان اپلیکیشن
23 Oct 2018 4:19 PM

ارائه نقشه راه برای توسعه دهندگان اپلیکیشن و افراد مبتدی، مسیری مشخص پیش روی آن ها تداعی می کند، در ادامه این بحث به فریم ورک ها و ابزارهای کاربردی و مفید در این حوزه می پردازیم:


اگر قصد دارید که یک اپلیکیشن را در دو یا چند پلتفرم توسعه دهید، ابزارهای توسعه کراس پلتفرم ها به شما کمک خواهند کرد.
دو نوع از تکنیک های توسعه در کراس پلتفرم ها عبارتند از: اپلیکیشن های هیبریدی و اپلیکیشن های native.

 

 

اپلیکیشن های native

 

 قبلا متوجه شدیم که اپلیکیشن هیبریدی چیست: "یک اپلیکیشن  وب با یک لایه پوشش داده شده بر روی آن ". با این حال متد دیگری برای ایجاد اپلیکیشن های کراس پلتفرم وجود دارد.


ابزارهای گرفتن خروجی اپلیکیشن های native به شما کمک می کنند تا اپلیکیشن خود را با یک زبان خاصی برنامه نویسی کنید، و سپس ابزارهایی به شما ارائه می دهد تا از اپلیکیشن هایی خروجی دریافت کنید که اجزایی native برای هر پلتفرم دارد.


اپلیکیشن های ایجاد شده با استفاده از این ابزارها در سخت افزارهای بهره وری بیشتری نسبت به اپلیکیشن های هیبریدی دارند زمانی که به تنهایی از اجزای native استفاده کند. اپلیکیشن های هیبریدی ممکن است برخی اوقات باگ های ناخوشایندی تولید می کنند و نمی توانند به ویژگی های سخت افزاری با بهره وری بیشتر دسترسی داشته باشند.

اپلیکیشن های نیتیو

به بحث در مورد برخی از ابزارهای اصلی و کتابخانه ها در این زمینه می پردازیم:

 

React Native


React Native یکی از فریم ورک های مشهور برای توسعه اپلیکیشن های کراس پلتفرم است که توسط فیسبوک ساخته شده است.

 

React Native به شما اجازه می دهد اپلیکیشن های موبایل را تنها با استفاده از جاوا اسکریپت ایجاد کنید. از طراحی همانند React استفاده می کند، و به شما اجازه می دهد UI قدرتمند از اجزای اعلان ها ایجاد کنید.

با استفاده از React Native، نمی توانید   Web App،‌ HTML5 App وHybrid App ایجاد کنید. شما اپلیکیشن واقعی ایجاد می کنید که قابل تشخیص از اپلیکیشنی است که با C یا جاوا ساخته شده است. React Native از ساختار UI معمول همانند اپلیکیشن های اندرویدی و iOS استفاده می کند.
اگر به اپلیکیشن هایی که با React-Native ساخته می شوند نگاهی بیندازی، حتما باید پتانسیل آن را مشاهده کرده باشید. برخی از آن ها عبارتند از اپلیکیشن فیسبوک،‌ اینستاگرام، Airbnb، Flipkart App و در نتیجه ادامه لیست. این یکی از مشهورترین فریم ورک هاست و تقاضای توسعه دهندگان در این حوزه زیاد است.

 

زامارین(Xamarin)

 

زامارین به شما اجازه ساخت اپلیکیشن های native برای اندروید، iOS و ویندوز با استفاده از کدهای پایه را می دهد. همچنین می توانید اپلیکیشن های native برای چندین پلتفرم بسازید بر پایه کد #C . از IDE، زبان و API یکسان در همه جا استفاده کنید.

زامارین همراه با SDK، تست کلو و سورس های تحصیلی را برای آموزش به شما ارائه می دهد. اخیرا، زامارین توسط شرکت مایکروسافت خریداری شده است. زامارین یک گزینه مناسب برای توسعه دهندگانی است که علاقه به برنامه نویسی اپلیکیشن خود با استفاده از #C دارند.

برخی از مثال های مشهور از اپلیکیشن هایی که توسط زامارین ساخته شده اند عبارتند از اپلیکیشن پینترست،‌ اسلک، Cognizent و Bosch است.

 

NativeScript

 

NativeScript یکی دیگر از پلتفرم های اپن سورس که به شما اجازه می دهد اپلیکیشن های native اجرا کنید که با استفاده از Javascript ساخته شده اند. طبق سایت رسمی خود، "NativeScript نحوه ساخت کراس پلتفرم، native iOS و اپلیکیشن های اندرویدی بدون web view . از Angular، TypeScript یا مدرن جاوا اسکریپت برای گرفتن native UI و عملکرد هنگام اشتراک مهارت ها و کدها با وب استفاده کنید. دسترسی ۱۰۰٪ به native API ها با استفاده از جاوا اسکریپت و استفاده مجدد از بسته های NPM و CocoaPods و Gradle داشته باشید. اپن سورس و در حال پیشرفت."

من می دانم که هضم آن دشوار است، اما به طرز شگفت انگیزی ابزار دیگری نیز وجود دارد که می توانید امتحان کنید. که اخیرا در سرتاسر شبکه معروف شده است، اما نه به اندازه قبلی ها. برای توسعه دهندگانی که با Angular.js آشنایی دارند توصیه می شود.

 

 

نقشه راه برای توسعه دهندگان اپلیکیشن | بخش اول

نقشه راه برای توسعه دهندگان اپلیکیشن | بخش دوم

نقشه راه برای توسعه دهندگان اپلیکیشن | بخش چهارم

نظرات شما