Skip to main content
۲۵ نکته برای موفقیت در استارت آپ ها
on 04 Nov 2018 1:56 PM

۲۵نکته برای اطمینان از عدم شکست استارت آپ شما

 

تعجبی ندارد که ممکن است اکثریت استارت آپ ها شکست بخورند. می توانیم عددی به این شکست ها نیز اختصاص دهیم که تقریبا ۷۵٪  است و امیدوارم که ما بخشی از آن نباشیم. برخی با ریسک سرمایه گذاری بر سه چهارم سرمایه استارت آپ ها شکست خورده موفق می شوند،‌ چطور میشود اطمینان حاصل کرد که کسب و کار جدید شما یکی از آن ها نباشد؟

در ادامه این مقاله به ۲۵ نکته که می تواند شانس ۲۵ درصدی شما را افزایش دهد اشاره کرده ایم:


۱. هدف خود را بشناسید

استارت آپ شما چه نیازهایی را برطرف می کند؟ چرا مردم باید به آن اعتماد کنند؟ اگر بتوانید به این دو پرسش اساسی پاسخ دهید، قدم در مسیر موفقیت گذاشته اید.

 

۲. کاری که به آن علاقه مندید انجام دهید.

اگر قلبا به این کارعلاقه مند نیستید، مطمئنا در شرایط سخت کار را رها خواهید. اگر توانایی اجرای کاری که به آن علاقه مند هستید را دارید، پس انگیزه زیادی برای ادامه آن نیز دارید. استارت آپ ها به بیش از ۴۰ ساعت کار در هفته نیاز دارند. اطمینان حاصل کنید که این همان کاری است که دوست دارید ساعت ها وقت صرف آن کنید.

 

۳. به خودتان باور داشته باشید.

شک انسان را فلج می کند، بنابراین خیلی مهم است که خودتان را باور کنید. اگر بدانید که با این کار به موفقیت ۱۰۰ درصدی شما کمک خواهد شد، همیشه به دنبال اعتماد به نفس بیشتر خواهید بود.

 

۴. اطراف خود را با افرادی که از شما پشتیبانی می کنند پر کنید.

اطراف خود را با افرادی که از شما پشتیبانی می کنند پر کنید

با اینکه علاقه مند به معاشرت با افرادی که همواره در تایید شما هستند، نیستید. بالعکس علاقه مند به معاشرت با افرادی که به طور مدام با شما ستیزه می کنند و شما و کسب و کارتان را به پایین می کشند نیستید. پس زمان یا انرژی خود را برای دفاع هدر ندهید.

 

۵. از انتقادها درس بگیرید.

انتقاد بی رحمانه برای شما مفید نیست، اما انتقاد متفکرانه می تواند برای شما ارزشمند باشد. از هر فرصتی برای بهبود جنبه های کسب و کار خود استقبال کنید.

 

۶. چالش عقل متعارف

یاد بگیرید زمانی که توصیه های کمک کننده فقط یک پیشنهاد برای مطابقت با پارادایم محبوب از زمان در نظر گرفته شود.

 

۷. یادگیری را ادامه دهید.

فکر می کنید که همه چیز را می دانید؟ دوباره فکر کنید. همیشه موارد زیادی برای آموزش وجود دارد، پس مراقب باشید که بیش از حد خودخواه نباشید. هرچیزی که یاد می گیرید فرصتی برای بهبود کسب و کار شماست. همچنین برای اشتباهات نیز به این صورت است- همه استارت آپ ها از اشتباهات رنج می برند،‌ اما کارآفرینانی که از آن درس می گیرند، ۲۵٪‌ احتمال موفقیت دارند.

 

۸. یک نام خوب انتخاب کنید.

"خوب" می تواند یک واجد شرایط ذهنی باشد، بنابراین باید بتوانید تصمیمات خود را بر پایه علاقه مخاطبان هدف خود قرار دهید.

 

۹. به مشتری خدمت کنید، نه خودتان

درحالیکه حق دارید مالکیتی از استارت آپ خود داشته باشید، به یاد داشته باشید که در نهایت در مقامی هستید که به مشتریان خود خدمت کنید نه به خودتان- پروژه های پوچ و بیهوده دوام زیادی نخواهند داشت. هر تصمیمی که می گیرید مشتری خود را نیز در نظر داشته باشید،و سعی کنید محصول یا خدماتی ایجاد کنید که مشتری به وجد بیاید.

 

۱۰. نیازهای مشتریان خود را شناسایی کنید.

فرض کنید که متوجه هستید مشتریان ترجیح میدهند برای چه هزینه کنند. خوشبختانه، جستجوی اولیه آن گران نیست- می توانید در فروم ها جستجو کنید، در شبکه های اجتماعی سوال بپرسید، یا  صرف نظر از عقیده (نظر سنجی)پول خرج کنید. (و خودتان را از یک اشتباه مهلک نجات دهید!)

 

۱۱. مقدار مناسبی از سرمایه را افزایش دهید

مقدار مناسبی از سرمایه را افزایش دهید

درحالیکه به مقدار کافی پول نیاز دارید تا به استارت آپ خود شانس موفقیت بدهید، در نظر داشته باشید که داشتن سرمایه بیش از حد شما را تنبل می کند و همگی مایل به پرداخت پول خرد برای شما هستند. البته، ممکن است گزینه ای برای دسترسی به سرمایه ضروری بخواهید- فقط باید اطمینان پیدا کنید که به بودجه مستقیم دسترسی دارید و برای خود تعریف مشخصی از ضرورت داشته باشید.

 

۱۲. به طور کامل برنامه ریزی کنید.

 برنامه کسب و کار خیلی بیشتر از یک مصیبت و بلای فوری است که به شما کمک می کند سرمایه را افزایش دهید- به عنوان راهنما عمل می کند و شما را برای کاری که در دست دارید متمرکز می کند( نگه می دارد). به دست آوردن جزئیات دقیق و نادیده گرفتن تصاویر بزرگ آسان است.

 

۱۳. برای همیشه برنامه ریزی نکنید.
 
در تله فکر کردن گرفتار نشوید که از زمانی که برنامه ریزی می کنید تولید کننده باشید. برنامه ریزی باید راهی برای انجام آن ایجاد کند- ترجیحا زودتر نه بعدا، بنابراین از زمان خود عاقلانه استفاده کنید.

 

۱۴. با برنامه ریزی پیش بروید.

زمانی که کاری را شروع کردید، به پیش بروید و نگاهی به برنامه خود داشته باشید. ارزش گذاری مجدد کسب و کار و مسیرتان به طور مداوم به شما کمک می کند تا فرصتی برای رشد پیدا کنید.

 

۱۵. آینده را پیش بینی کنید.

کسی نمی داند که آینده برای ما چه به همراه دارد، اما اگر همیشه خود را آگاه نگه دارید و یاد بگیرید چگونه ترندهای جدید را کشف کنید، احتمال بیشتری در موفقیت برای پیش بینی های آینده خواهید داشت.

 

۱۶. سازگاری

 هیچ کس نمی تواند همه چیز را پیش بینی کند، شما یک انسان هستید، بنابراین مطمئن شوید که شما و کسب و کارتان به اندازه کافی منعطف هست که به کارهای غیرقابل پیش بینی به سرعت واکنش بدهید.

 

۱۷. شبکه های آنلاین

شبکه های آنلاین

قدرت شبکه های اجتماعی برای کمک به اتصال با کارمندان بالقوه، شرکا، کاربران، تهیه کنندگان یا افرادی که محصول یا خدمات شما را تبلیغ می کنند را تحت کنترل خود بگیرید.

 

۱۸. اما از فرصت های افلاین غافل نشوید.

از کامپیوتر دور شوید، اسمارت فون خود را کنار بگذارید و افرادی را در دنیای واقعی در کنفرانس ها و گرده همایی های شبکه ای پیدا کنید. ارتباطی که رو در رو میان انسان ها شکل می گیرد قوی تر از ارتباط میان دو صفحه نمایش است. و البته، کارت تجاری حرفه ای را فراموش نکنید تا برخورد خود را به یک رابطه تبدیل کنید.

 

۱۹.  اطراف خود را با انسان های مناسب پر کنید.

شبکه به معنای پایان یافتن است- شما احتیاج دارید که تعیین کنید چه کسی ارزش آن را دارد و چه کسی ندارد. ارزش کسی را نادیده نگیرید و به همین ترتیب، پتانسیل مخرب کسی که شایسته نیست را دست کم نگیرید.

 

۲۰. خودتان را وقف کار کنید.

راه اندازی یک استارت آپ مانند داشتن ۵ تا ۹ شغل معمولی نیست- اگر می خواهید از شکست دوری کنید، باید آماده باشید تا زندگی خود را صرف کار کنید. ممکن است به نظر برسد که کار کردن برای خودتان ساعت های خوشی را فراهم می کند، اما برای موفقیت، شما باید به طور استاندارد ۴۰ ساعت در هفته کار کنید. در حالت خوش بینانه، هر نتیجه ای که از سخت کوشی خود بگیرید مربوط به شماست.

 

۲۱. ولی زمانی را برای استراحت خود کنار بگذارید.

درحالیکه  هر کارآفرینی باید حجم کاری بیشتری را انتظار داشته باشد، شما هنوز هم نیاز به پیدا کردن زمانی برای استراحت دارید. بدون اینکه گاهی اوقات بتوانید استراحت کنید، شما ناگزیر از خستگی رنج می برید که باعث آسیب بیشتر به کسب و کار شما می شود.

 

۲۲. گفتگو بر سر همه چیز

زمانی که قیمت به شما تعلق گرفت، به یاد داشته باشید که نسبت سالم آن حاشیه سود است. می توانید حاشیه ای برای سود خود کم کنید؟ شما همیشه ممکن است قادر به هماهنگی نباشید، اما خیلی ارزشمند است که یکی از مهمترین قوانین زندگی را یادآوری کنید: اگر سوال نپرسید، هیچگاه متوجه نخواهید شد.

 

۲۳. یک آسانسور بسازید

یک آسانسور بسازید

البته، اگر می خواهید افراد مهم را متقاعد کنید که ارزش زمان برای شما مهم است، باید توجه آن ها را به مدت ۳۰ ثانیه به خود جلب کنید. اگر می خواهید آسانسوری ایجاد کنید که مردم را فریب دهد و ایده شما را که پتانسیل دارد در آن برحه از زمان نشان دهد.، شما به طور ناگهانی فرصت بیشتری برای بحث درمورد مسائل بعدی با آن ها خواهید داشت.

 

۲۴. بازاریابی را آغاز کنید.

اگر مردم متوجه وجود شما نشوند، شما نمی توانید نتایج مثبتی انتظار داشته باشید. بودجه شما هرچه که باشد، کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید و شروع به درک مفهوم استارت آپ خود کنید- توئیت، مخاطبان وبلاگ، و به هرکسی که تمایل به گوش کردن درباره سرمایه گذاری جدید دارد.

 

۲۵. هیچگاه تسلیم نشوید.

در بسیاری از موارد، استارت آپ ها شکست نمی خورند - افرادی که پشت آن ها هستند تسلیم می شوند. تنها کار موثری که شما می توانید انجام دهید تا استارت آپ های موفق ایجاد کنید چیست؟