Skip to main content
۲۵ نکته برای موفقیت در استارت آپ ها
04 Nov 2018 1:56 PM

۲۵نکته برای اطمینان از عدم شکست استارت آپ شما

 

تعجبی ندارد که ممکن است اکثریت استارت آپ ها شکست بخورند. می توانیم عددی به این شکست ها نیز اختصاص دهیم که تقریبا ۷۵٪ است و امیدوارم که ما بخشی از آن نباشیم. برخی با ریسک سرمایه گذاری بر سه چهارم سرمایه استارت آپ ها شکست خورده موفق می شوند،‌ چطور میشود اطمینان حاصل کرد که کسب و کار جدید شما یکی از آن ها نباشد؟

در ادامه این مقاله به ۲۵ نکته که می تواند شانس ۲۵ درصدی شما را افزایش دهد اشاره کرده ایم:


۱. هدف خود را بشناسید

استارت آپ شما چه نیازهایی را برطرف می کند؟ چرا مردم باید به آن اعتماد کنند؟ اگر بتوانید به این دو پرسش اساسی پاسخ دهید، قدم در مسیر موفقیت گذاشته اید.

 

۲. کاری که به آن علاقه مندید انجام دهید.

اگر قلبا به این کارعلاقه مند نیستید، مطمئنا در شرایط سخت کار را رها خواهید. اگر توانایی اجرای کاری که به آن علاقه مند هستید را دارید، پس انگیزه لازم برای ادامه آن را نیز دارید. استارت آپ ها به بیش از ۴۰ ساعت کار در هفته نیاز دارند. مطمئن شوید این همان کاری است که دوست دارید ساعت ها وقت صرف آن کنید.

 

۳. به خودتان باور داشته باشید.

شک انسان را فلج می کند، بنابراین خیلی مهم است که خودتان را باور کنید. اگر بدانید که با این کار به موفقیت ۱۰۰ درصدی شما کمک خواهد شد، همیشه به دنبال اعتماد به نفس بیشتر خواهید بود.

 

۴. اطراف خود را با افرادی که از شما پشتیبانی می کنند پر کنید.

اطراف خود را با افرادی که از شما پشتیبانی می کنند پر کنید

درحالیکه علاقه مند به معاشرت با افرادی که همواره در تایید شما هستند، نیستید. بالعکس نباید با افرادی که به طور مدام با شما ستیزه می کنند و شما و کسب و کارتان را به پایین می کشند معاشرت کنید. پس زمان یا انرژی خود را برای دفاع هدر ندهید.

 

۵. از انتقادها درس بگیرید.

انتقاد ناعادلانه مفید نیست، اما انتقاد متفکرانه می تواند برای شما ارزشمند باشد. از هر فرصتی برای بهبود جنبه های کسب و کار خود استقبال کنید.

 

۶. الگوهای سنتی را به چالش بکشید.

پیشنهاداتی که صرفا جهت سازگاری با الگوهای قدیمی هستند را شناسایی کرده و به چالش بکشید.

 

۷. یادگیری را ادامه دهید.

در هر حال به دنبال یادگیری باشید. همیشه موارد زیادی برای آموزش وجود دارد. هر مطلبی که فرا می گیرید فرصتی برای بهبود کسب و کار شماست. اشتباهات نیز به این صورت است- همه استارت آپ ها از اشتباهات رنج می برند،‌ اما کارآفرینانی که از آن درس می گیرند، ۲۵٪‌ احتمال موفقیت دارند.

 

۸. یک نام خوب انتخاب کنید.

"خوب"  یک صفت نسبی است ، بنابراین باید بتوانید تصمیمات خود را بر پایه علاقه مخاطبان هدف خود قرار دهید.

 

۹. به مشتری خدمت کنید، نه خودتان

درحالیکه حق دارید مالکیتی از استارت آپ خود داشته باشید، به یاد داشته باشید در نهایت در هر جایگاهی که هستید به مشتریان خود خدمت کنید نه به خودتان، پروژه های پوچ و بیهوده دوام زیادی نخواهند داشت. هر تصمیمی که می گیرید مشتری خود را نیز در نظر داشته باشید و سعی کنید محصول یا خدماتی ایجاد کنید که مشتری به وجد بیاید.

 

۱۰. نیازهای مشتریان خود را شناسایی کنید.

در نظر گرفتن سرسری و کورکورانه نیازهای مشتریان برای شما هزینه بر خواهد بود. خوشبختانه جستجوی اولیه هزینه بر نیست. می توانید در فروم ها جستجو کنید و در شبکه های اجتماعی سوال بپرسید(و خودتان را از یک اشتباه مهلک نجات دهید!).

 

۱۱. سرمایه خود را به مقدار کافی افزایش دهید.

مقدار مناسبی از سرمایه را افزایش دهید

درحالیکه به مقدار کافی پول نیاز دارید تا شانس موفقیت استارت آپ خود را افزایش دهید، در نظر داشته باشید که داشتن پول زیاد باعث سستی شما شده و در نتیجه تمایل به هزینه تراشی پیدا می کنید. البته ممکن است نیازمند گزینه ای برای دستیابی به سرمایه های ضروری باشید. مطمئن شوید که به بودجه مستقیم دسترسی دارید و حتما به طور دقیق ضرورت را تعریف کنید.

 

۱۲. به طور کامل برنامه ریزی کنید.

 برنامه کسب و کار بیش از یک مصیبت و بلای فوری در افزایش سرمایه به شما کمک می کند، به عنوان راهنما عمل کرده و شما را متمرکز وظیفه ای می کند که در حال انجام دادن آن هستید.

۱۳. برای همیشه برنامه ریزی نکنید.
خود را درگیر تله فکر کردن نکنید، از زمانی که شروع به برنامه ریزی می کنید، خلاق تر می شوید. برنامه ریزی راهی برای انجام کار خلق می کند. ترجیحا امروز بهتر از فرداست، پس از زمان خود هوشمندانه استفاده کنید.

 

۱۴. با برنامه ریزی پیش بروید.

زمانی که کاری را شروع کردید، پیش بروید و نیم نگاهی به برنامه خود داشته باشید. ارزش گذاری مجدد کسب و کار و مسیری که در پیش گرفته اید به طور مداوم به شما کمک می کند تا فرصتی برای رشد پیدا کنید.

 

۱۵. آینده را پیش بینی کنید.

هیچ کس نمی داند که چه اتفاقاتی در آینده برای ما پیش خواهد آمد، اما اگر همیشه خود را آگاه نگه دارید و یاد بگیرید چگونه ترندهای جدید را کشف کنید، احتمال بیشتری در موفقیت برای پیش بینی های آینده خواهید داشت.

 

۱۶. سازگاری

 هیچ کس نمی تواند اتفاقات را پیش بینی کند، شما یک انسان هستید، بنابراین مطمئن شوید که شما و کسب و کارتان به اندازه کافی منعطف هست که به کارهای غیرقابل پیش بینی به سرعت واکنش بدهید.

 

۱۷. شبکه های آنلاین

شبکه های آنلاین

قدرت شبکه های اجتماعی برای کمک به ارتباط شما با کارمندان بالقوه، شرکا، کاربران، تامین کنندگان یا افرادی که محصول یا خدمات شما را تبلیغ می کنند را تحت کنترل خود بگیرید.

 

۱۸. اما از فرصت های افلاین غافل نشوید.

از کامپیوتر دور شوید، اسمارت فون خود را کنار بگذارید و افرادی را در دنیای واقعی در کنفرانس ها و گرده همایی ها پیدا کنید. ارتباطی که رو در رو میان انسان ها شکل می گیرد قوی تر از ارتباط میان دو صفحه نمایش است. و البته کارت ویزیت حرفه ای خود زا برای تبدیل یک برخورد به رابطه فراموش نکنید.

 

۱۹.  اطراف خود را با انسان های مناسب پر کنید.

ارتباطات وسیله برای رسیدن به اهداف است. شما باید متوجه باشید که چه کسی ارزش زمان شما را دارد و چه کسی این ارزش را ندارد. کسی را دست کم نگیرید و به همین ترتیب، پتانسیل مخرب بودن فرد نالایق را نیز نادیده نگیرید.

 

۲۰. خودتان را وقف کار کنید.

راه اندازی یک استارت آپ مانند داشتن ۵ تا ۹ شغل معمولی نیست، اگر می خواهید شکست نخورید، باید زندگی خود را وقف کار کنید. ممکن است به نظر برسد که کار کردن برای خودتان ساعت های خوشی را فراهم می کند، اما برای موفقیت، شما باید به طور استاندارد ۴۰ ساعت در هفته کار کنید. در حالت خوش بینانه، هر نتیجه ای که از سخت کوشی خود بگیرید مربوط به شماست.

 

۲۱. ولی زمانی را برای استراحت خود کنار بگذارید.

درحالیکه  هر کارآفرینی باید حجم کاری بیشتری را از خود انتظار داشته باشد، شما هنوز هم نیاز به پیدا کردن زمانی برای استراحت دارید. بدون اینکه گاهی اوقات بتوانید استراحت کنید، شما ناگزیر از خستگی رنج می برید که باعث آسیب بیشتر به کسب و کار شما می شود.

 

۲۲. گفتگو بر سر همه چیز

زمانی که قیمتی به شما ارائه می شود، به یاد داشته باشید که بخش عمده ای از آن مربوط به حاشیه سود است. می توانید حاشیه ای برای سود خود کم کنید؟ ممکن است همیشه قادر به هماهنگی نباشید، اما خیلی ارزشمند است که یکی از مهمترین قوانین زندگی را یادآوری کنیم: اگر سوال نپرسید، هیچگاه متوجه نخواهید شد.

 

۲۳. یک میانبر برای موفقیت بسازید

یک آسانسور بسازید

البته، اگر می خواهید افراد مهم را متقاعد کنید که زمان آن ها برای شما ارزشمند است، باید توجه آن ها را به مدت ۳۰ ثانیه به خود جلب کنید. اگر بتوانید میانبری ایجاد کنید که مردم را فریب دهد و پتانسیل ایده شما در آن برحه زمانی نشان دهد، فرصت بیشتری برای بحث درمورد مسائل بعدی با آن ها ایجاد می کنید.

 

۲۴. بازاریابی را آغاز کنید.

اگر مردم متوجه وجود شما نشوند، شما نمی توانید نتایج مثبتی انتظار داشته باشید. بودجه شما هرچه که باشد، کارهایی برای عملی کردن استارت آپتان وجود دارد. توئیت، مخاطبان وبلاگ، و به هرکسی که تمایل به گوش کردن درباره سرمایه گذاری جدید دارد، اطلاع رسانی کنید.

 

۲۵. هیچگاه تسلیم نشوید.

در بسیاری از موارد، استارت آپ ها شکست نمی خورند - افرادی که پشت آن ها هستند تسلیم می شوند. تنها کار موثری که شما می توانید انجام دهید تا استارت آپ های موفق ایجاد کنید چیست؟

 

 

نظرات شما